Tem
15
    
Temmuz-15-2010

Narin yapılılar: İnce kılıf şeklinde, beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan veya kılıf modeli veya omuzlardan dikey olarak inen ve çok geniş bir eteği olan ”A” şeklindeki gelinlikleri tercih etmeli. Kabarık, hacimli gelinlikler narin yapılıları ”kaplamış” gibi görüneceği için uzak durulmalı.

Kemikli vücut tipleri: Gelinlikler arasında en geleneksel olanını, yani bedeni tam olarak saran uzun etekten oluşan ”kabarık” modelleri seçmeli. Bu model, vücudu ”balerin” gibi gösteriyor ve siluetin dengeli olmasını sağlıyor. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de kemikli vücut tipleri için uygun.

Kilolular:
Tercihlerini bedenin kilolu alt kısımlarını saklayacak şekilde şeritsiz kabarık gelinliklerden yana kullanmalı. Kilolu gelin adayları ”V” modellerinden sakınmalı.

Hafif toplu gelinler:
Göğüs çevresinden bel çizgisine inen ve dar etek modeliyle biten ”kraliyet” sitilini ya da bedeni tam olarak saran uzun etekli geleneksel modeli seçmeli.

Geniş bedenliler: Omuzları gösterecek modeller ile uzun kollu gelinlikleri tercih edilebilir.

Düşük belli vücut tipindekiler: Omuzlardan dikey olarak inen ve çok geniş bir eteği olan, ”V” ya da ”A” şeklindeki ”prenses” stilini, ya da uzun etekli modelleri tercih edebilir. Kılıf modelleri bu vücut tipine uymuyor.Yorum Yap

isim: 
Yorumlar: